چگونه همسر خود را مملوء از انرژی مثبت کنیم؟

اگر به دنبال داستانی جذاب هستید با سایت روابطه سبز همراه باشید. وارد اتاق شد و روی صندلی نشست. پس از حرف های آغازین و معرفی، پرسیدم: «چطور شد که اینجا تشریف آوردید؟»
مکثی کوتاه کرد و با حالتی بغض آلود گفت: «دکتر، همسرم محسن انسان پلیدی است!»
من سری تکان دادم و او ادامه داد: «دیگر تحملم تمام شده.» از مشکلاتی که با همسرش داشته و دارد گفت و بارها در میان حرف هایش تکرار کرد: «دیگر توان ندارم و اگر به خاطر دخترمان نبود تا به حال صد بار طلاق گرفته بودم. او درک درستی از زندگی ندارد، نه به من و نه به دخترمان توجهی ندارد و …» اما درنهایت، کار به جایی رسید که وی خندان و امیدوار راهی خانه اش شد.

بیشتر بخوانید:  با قانون جذب روابط خود را بهبود ببخشید

 

دوستان عزیز، همه ما به مشاوره نیازمندیم؛ قبول ندارید؟ اما اگر این گونه نبود و نیاز نداشتیم، خداوند که بهتر از هر کس صلاح ما را می داند، برای هدایت ما پیامبران را نمی فرستاد! آمدن پیامبران یعنی تایید این نکته که بشر در همه جا، همه وقت و همه حال، به مشاوری امین و هدایتگری دلسوز نیاز دارد. همان طور که گفتیم، ما روان شناسان معجزه نمی کنیم و ادعایی هم در این باره نداریم؛ اما وقتی با همسرانی مواجه می شویم که چنین حالتی دارند و احساس می کنند که به آخر خط رسیده اند، پس از آرام کردن آنان، سعی می کنیم فضا را طوری برایشان ترسیم کنیم که به برداشت درستی از زندگی خود برسند. وقتی به این خانم گفتم: «این همه ویژگی بد از همسرتان گفتید، به کجا رسیدیم؟ بیایید با هم درباره چند نکته مثبتی که در او هست صحبت کنیم شاید به جایی برسیم.»
تعجب کرد و گفت: «نکته مثبت!»شما هم می توانید از این روش، در روابط زناشویی تان استفاده کنید.

ماجرایی واقعی از زندگی تان را به یاد آورید و سعی کنید آن را یادداشت کرده یا ضبط کنید، حتی می توانید برای یکی از دوستان تان تعریف کنید. بیان این داستان های واقعی سبب شکل گیری هیجان های مثبت در شما نسبت به همسرتان می شود، به شما انرژی مثبت می دهد و از انرژی منفی می کاهد. نکته مهمی که همسران باید بدانند این است که رفتار شما تا حد زیادی با رفتار همسرتان شکل می گیرد اگر شما با رفتار، افکار و اعمال خود کاری کنید که هیجان های منفی در همسرتان شکل گیرد و شما منشا این هیجان ها باشید، همسرتان منبع آرامش را در جای دیگری جستجو می کند؛ پس او پلید نیست. او هم به آرامش نیاز دارد. اگر شما آرامش او را سلب کرده باشید، بدون شک وی آن را در جای دیگری جستجو می کند.

می توانید از خاطره روزهایی که با هم بوده اید، مسافرت رفته اید یا یک مهمانی خوب، شروع کنید. سعی کنید با تفکر درباره آن روزها تمام هیجان مثبت آن را هم تصور کنید. از لحظاتی که با هم بوده اید و به آرامش رسیده اید، تعریف کنید و آن روزها را تجسم کنید. دقت کنید که در تمام صحنه ها همسرتان را در کنار خود تجسم کنید، یعنی طوری شود که وقتی همسرتان را تصور می کنید، هیجانی مثبت در شما تداعی شود. حال که هیجان مثبت در شما به وجود آمد و انرژی مثبت در شما خود را نشان داد، سعی کنید ویژگی مثبت همسرتان را یادداشت کنید. گاهی وقت ها خانمی که ادعا می کرده همسرش پلیدترین مرد روی زمین است، توانسته بیش از صد ویژگی مثبت درباره همسرش روی برگه ثبت کند!

پس با انرژی مثبت، شادکامی و آرامش را به خود و همسرتان تقدیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *