مزیت های لوله پلی اتیلن چیست؟

خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه) لوله پلی اتیلن همان طور که از نامش پیداست، از پلی اتیلن ساخته می شود و ویژگی ها و مزیت های فوق العاده و عجیبی دارد و به همین دلیل هم در سال های اخیر بسیار مورد توجه انواع صنایع قرار گرفته است. در این مقاله با مهم ترین و اصلی ترین مزیت های این لوله ها آشنا خواهیم شد.

لوله پلی اتیلن (PE ) چیست؟

این لوله از پلی اتیلن ساخته شده است و یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده شدن در لوله کشی های صنایع است. یکی از مهم ترین دلایل رواج استفاده از این نوع لوله ها و اقبال به آن در صنایع، به دلیل جنس آن است. مواد پلی اتیلن استفاده شده در ساختار این لوله ها، آن را بسیار محکم کرده است، به گونه ای که ماندگاری و کارایی این لوله ها حدود 100 سال است که اغلب در زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرد. مادۀ اولیه برای ساخت این لوله ها در گریدهای متفاوت تولید می شود که در ایران گرید PE 80 و PE 100 جزو مواد اولیۀ این لوله هاست، ولی در کشورهای صنعتی لوله های پلی اتیلن مرغوب و با کیفیت تر با گرید PE 120 نیز ساخته می شود.
در ادامۀ این مقاله اطلاعات مفیدی درباره لوله پلی اتیلن و قیمت آن در صنایع مختلف ارائه خواهد شد.

مهم ترین مزیت های لوله پلی اتیلن چیست؟

⦁ اولین و مهم ترین مزیت این لوله ها، همان طور که اشاره شد، عمر و ماندگاری بالا و کیفیتشان است که موجب کاهش هزینه های دفن لوله های فرسوده می شود. معمولاً در لوله کشی ها 60 الی 70 درصد از هزینه های اختصاص داده شده به لوله کشی، صرف دفن کردن لوله ها می شود.
⦁ ضریب اطمینان در این لوله ها زیاد است.
⦁ حمل و نقل و جا به جایی و همچنین بارگیری لوله پلی اتیلن بسیار ساده تر است.
⦁ وزن این لوله ها نسبتاً کم است و همین امر اتصالات و نصب آن را نیز آسان تر و سریع تر می کند.
⦁ شعاع این لوله ها برای خم شدگی مناسب است و در مقابل ضربه و دما هم بسیار مقاوم است.
⦁ مزیت دیگر لوله پلی اتیلن مقاومت بسیار بالا در برابر فضاهای بازی و اسیدی و گروه کثیری از مواد و محلول های شیمیایی است. در حقیقت مجاورت با این مواد هیچ تأثیر مخربی بر روی این لوله ها نخواهد داشت و این مسئله بسیار مهم و قابل توجه است که این لوله ها را به یکی از بهترین و اصلی ترین گزینه ها در پروژه های مختلف تبدیل میکند.

 

تفاوت لوله پلیکا و لوله پلی اتیلن در چیست؟

نوع مواد اولیۀ مورد استفاده برای تولید کردن لوله های پلیکا با مواد اولیۀ مورد استفاده در ساخت لوله های پلی اتیلن متفاوت است. در صنایع، از هر گرید برای تولید کردن محصولاتی با کاربری و کارکردهای مختلف استفاده می شود و گرید و درجۀ مواد اولیۀ مورد استفاده در ساخت پلی اتیلن ها متفاوت است.

قیمت لوله پلی اتیلن در صنعت لوله چقدر است؟

بر خلاف تصور عموم مردم، در قیمت گذاری لوله های پلی اتیلن به شاخصه های کلافی یا شاخه ای هیچ توجهی نمی شود و تنها معیار برای تعیین قیمت این لوله ها، وزن آن است. یکی از مهم ترین معیارها در خرید محصولات، توجه به قیمت آن و مقایسه هست. اگر شما هم قصد دارید از آخرین قیمت این لوله ها مطلع شوید، می توانید از بخش «ارتباط با ما» سؤالات خود را از مشاوران متخصص بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *