فیلم های قانون جذبی! ترسناک یا فانتزی ؟

برخی از افراد Exorcist را “ترسناک ترین فیلم همه زمان ها” می دانند ، اما فیلم همان جادو و فانتزی است ، مانند فیلم هایی چون Wizard Of Oz ، Mary Poppins یا The Lion The Witch و Wardrobe. در مورد جادو چیز جالبی وجود دارد ، نحوه مخالفت با منطق و دلیل که حاکم بر دنیای روزمره ماست. ورود به سرزمین های عجیب و غریب جدید در جایی بیش از رنگین کمان ، پریدن به نقاشی های گچ ، مهمانی های چای در هوا ، یا ورود به کمد برای پیدا کردن کشورهای جادویی مرموز در پشت آن همان چیزی است که کودکان و بزرگسالان را به طور یکسان قلاب می کند.

 

فیلم های قانون جذبی کدام است؟

فیلم های قانون جذبی کدام است؟

فیلم های قانون جذبی کدام است؟

کودکان سوء تفاهم یا عدم توجه به آنها یک موضوع مشترک در فیلم های فانتزی جادویی است. جادوگر اوز دوروتی اشتباه گرفته می شود. عمه و عموی او بیش از حد مشغول تمایل به مزرعه هستند تا به او توجه کنند و خانم گولچ شرور قصد دارد چیزی را که به او نزدیکتر است نابود کند – سگش Toto. مری پوپینز ، مایکل و جین از پدر صاحب فکر و مادر فعال حقوق زنان که بسیار مشغول توجه به آنها هستند ، غافل می شوند در حالی که فرزندان The Lion ، Witch و Wardrobe از این شهر به کشور تخلیه شده اند. زندگی با بزرگسالان عجیب و غریب که انتظار دارند آنها دیده نشوند و شنیده نشوند.

به همین ترتیب ، Regan McNeil از The Exorcist تنها فرزندی است که مادرش ، کریس مک نیل ، در حالی که مطمئناً مورد توجه و نقطه گذاری است ، یک فیلم سینمایی بسیار موفق و مورد تقاضا است که در صدر بازی خود برنامه ای بسیار شلوغ دارد. پدرش تبعید شده و در اروپا زندگی می کند که به عنوان روایت یک مجله نشان می دهد ، دانش عمومی است. آدرس آنها در خیابان Prospect موضوعی موقت است که نشان می دهد حرفه کریس درگیر تحرکات زیادی و حرکت در اطراف است که باعث می شود دوستی های معنی دار و طولانی مدت دشوار شود. چون در دنیای بزرگسالان زندگی می کند ، رگان تعامل با کودکان دیگر دیده نمی شود. یک دوست و تنها دوست او تصویری از تخیل او است که با او اعتماد می کند – کاپیتان هودی. شاید جالب باشد که علائم “ریگان” پس از آنکه پدرش در روز تولد با وی تماس نگرفت ، واقعاً شروع به عقب کشیدن سر خود می کنند. با این همه بزرگسالان که مشغول مشغول نگرانی های خود هستند ، قابل درک است که ممکن است ریگان شخصیتی را توسعه دهد. ناگهان توجه را جلب می کند – مانند پیش بینی مرگ مهمان مهمانی قبل از ادرار کردن روی فرش ، قتل دوستان نزدیک مادرش ، Burke Dennings ، ویران کردن کلیسای محلی و ادعای “شیطان خود”. با چنین رفتارهای عجیب و غریب ، ریگان اکنون با محاصره مادرش ، دستیار شخصی مادر ، خانه دار ، پزشکان ، روانپزشکان ، کارآگاهان و اعضای روحانیت ، کاملاً مورد توجه مردم قرار گرفته است. جایی که روزگاری رگان فقط یک کودک بود و به سختی متوجه شده بود اکنون به عنوان کانون توجه همه این افراد تبدیل شده است زیرا هرکدام سعی می کنند رمز و راز بیماری اطراف او را حل کنند.

بیشتر بخوانید:  روابطه زیبا و پایدار با استراتژی سال 2020

 

به نظر می رسد که “دیو” رگان ، پزشکان و روانپزشکان را از قتل رهایی می دهد ، زیرا شرایط وی مانع از بازجویی توسط کارآگاه زن مسیحی Kinderman می شود و تقریباً خداوند را مغلوب می کند ، هنگامی که پدر مارتین ، اجساد ناشناس ، دچار حمله قلبی مهلک در وسط اگزورسوریسم شد. نگذشته است که دستیار مارتین ، “پدر” دامینین کاراس به معنای واقعی کلمه شیاطین را از رگان بیرون می کشد و خود را از پنجره اتاق خوابش بیرون می کشد تا مرگش بالاخره درمان شود و از بیماری خود رهایی یابد و این نشان می دهد که همه نیازهای ریگان بسیار محکم بود. چهره ای پدر (به معنای واقعی کلمه در این مورد) تا او را به زمین برگرداند. هنگامی که ریگان رشته مورد نظر خود را بدست آورد پس از بازگشت به حالت عادی و دختر کوچک معصوم ، او یک بار با زخمهای نبرد درآمده بود و بدین ترتیب از بازگشت دوروتی از اوز ، مایکل و جین رابطه تازه پیدا شده با والدینشان و بازگشت فرزندان از جادوی خود آینه می یابد. ماجراهای در نارنیا به عادی بودن دنیای واقعی و خسته کننده همانطور که ما آن را می شناسیم.

نیروهای طبیعت در رابطه با قانون جذب

هوا در The Exorcist نقش زیادی در پیشنهاد نیروی غافلگیر در هوا دارد. چیزی که جادویی و اسرارآمیز در مورد دود یا مه وجود دارد باعث ایجاد یک محیط دنیوی دیگر می شود. Wizard of Oz Wicked Witch of West باعث می شود ورودی و خروج او از این فیلم در ابر دود قرار بگیرد. ماری پوپینز دود دودکش را به مجموعه ای از پله ها در طول توالی جارو دودکش تبدیل می کند که آنها برای صعود از پشت بام ها استفاده می کنند و دنیایی را مشاهده می کنند که بندرت توسط کسی غیر از جارو های دودکش دیده می شود. Exorcist از مه غلیظ استفاده می کند تا به محض ورود پدر مارتین به خانه مک نیل به خانه مکنلی برای انجام مظلومیت ، هوای اسرارآمیز را ایجاد کند. این تصویر از پدر مروین خلوت ایستاده در محور نور ناشی از اتاق خواب ریگان بود که برای هنر پوستر استفاده می شد.

به همین ترتیب همیشه یک نسیم در جورج تاون می وزد (قدم زدن کریس در امتداد خیابان جورج تاون ، ایجاد عکس هایی از برگ های عجله شده در خارج از بیمارستان روانی و محل اقامت مک نیل) که حاکی از حضور غیر عادی جهان احساس نشده اما غیب است. مری پوپینز با تغییر باد می رسد و برگ را با تغییر باد می یابد همانطور که برت هنگام خواندن متوجه می شود ، ‘باد در شرق ، غبار وارد می شود ، مانند چیزی که شروع به کار می کند’. این بادی است که پرستار بچه جین و مایکل را تبلیغ لوله دودکش می کند ، این بادی است که تمام متقاضیان پرستارسال آینده را به خیابان می اندازد تا به جین و مایکل خوشحال شود و باد به شکل یک گردباد وحشی است که حامل خانه دوروتی است. به سرزمین اوز بروید.

بیشتر بخوانید: مشاوره در مورد روابطه عاطفی

 

شعبده بازی در روبطه عاطفی

The Exorcist فیلمی است در مورد جنبه تاریک جادو که در آن به جای سرگرمی بودن ، تهدیدآمیز زندگی است و به جای خیر یک نیروی شر است. مانند این فیلم ها ، Exorcist پیش از بازگشت ما به دنیای دیگری از خیال تاریک ، قبل از بازگرداندن ما به سوی عادی بودن دنیای واقعی ، در دنیای واقعی و قابل تشخیص شروع می شود. جایی که خیال در اوز ، Cherry Tree Lane یا Narnia دنیاهایی هستند که می خواهیم دوباره از آن دیدن کنیم ، دنیایی که در Exorcist به آن کشیده ایم مطمئناً دنیایی نیست که بخواهیم بزودی دوباره بخواهیم دوباره از آن استفاده کنیم. به جای اینکه آرزوی بازگشت به این دنیای جادوی تاریک و شیاطین را داشته باشیم ، هنگامی که سرانجام برمی گردد ، از واقعیت و دنیوی آسوده می شویم. ویلیام فریدکین ، کارگردان گفت: “این یک فیلم واقع گرایانه درباره چیزهای غیرقابل توضیح بود” و توضیح داد: فلسفه پشت پرده رویکرد او به “Exorcist” گفت: “من می خواهم تحت سلطه طلسم واقع گرایان جادویی قرار بگیرم ، بنابراین همین عنصر نیز وجود دارد … ما همیشه با سحر و جادو زندگی می کنیم ، اگرچه سحر و جادو توضیحی برای کسی دارد. بنابراین فکر می کردم که شاید این یک روش خوب برای دیدن The Exorcist باشد – به عنوان فیلمی واقع گرایانه در مورد وقایع غیر قابل توضیح که حتی توسط افراد درگیر قابل تفسیر نیست.

بیشتر بخوانید:  روابطه سالم دختر و پسر

 

ما برای اولین بار با استفاده از هیئت مدیره Ouija که Regan در کمد زیرزمین پیدا کرده است ، پیشنهادات جادوگری را معرفی کرده ایم و قرار است از طریق آن دوست خیالی خود کاپیتان هودی را ملاقات کرده باشد. هنگامی که کریس برای گرفتن پلاکتی دست به دست می شود ، به طرز جادویی زیر دستانش می ایستد و بر روی کلمه NO فشار می آورد ، انگار که نشان می دهد از آن استقبال نمی شود. این پدیده ظریف فقط به شوخی توسط کریس مورد اشاره قرار می گیرد زیرا او می گوید “شما واقعاً نمی خواهید من بازی کنم؟” به Regan اما چیزهای تاریک و در عین حال تاریک را پیش بینی می کند. هنگامی که ریگان کاملاً تحت کنترل «دیو» باشد ، او فرماندهی قدرتهای برتر را به دست می آورد. او نه تنها قادر است شخصیت ها را به خود اختصاص دهد و در یک لحظه ظاهر افراد دیگر (مادر کاراس) را به دست آورد ، بلکه قادر است اجسام بی جان را نیز بدون لمس کردن آنها مانند سینه بزرگ ، سنگین کشو ، صندلی ، درها و … حرکت دهد. سایر اشیاء بی جان مختلف که یادآور صحنه ای هستند که مری پوپینز به بچه ها کمک می کند با تمیز کردن انگشتان خود ، اتاق های کثیف خود را تمیز کنند. زیر شلواری و درهای کمد ، اشیاء و اسباب بازیهای بی دست و بی جان و اسباب بازی ها را با هم تند می کنند و انگشت خود را با انگشت شاد یک قاشق شکر حرکت می دهند. درهای گنجه باز و بسته می شوند ، سینه ای از زیر شلوار کشویی و بیرون است و اسباب بازی های مختلفی به سر می برند و تقریباً دقیقاً به همان شکل پر هرج و مرج با اجسام بی جان در اتاق ریگان هیجان زده بالا و پایین می روند.

در حین اوج گیری اوج ، او به عنوان معجزه آسایی بالای تختخواب خود را که با یادآوری صحنه Tea Party در سقف در مری پوپینز است ، جایی که عمو آلبرت ، برت و بچه ها همه قادر به مقاومت در برابر جاذبه هستند ، انجام می دهد. وقتی درگیر خنده های غیرقابل کنترل هستید ، به سقف شناور شوید. مری پوپینز نیز در طول فیلم چندین بار توانایی خود را برای مقابله با گرانش نشان می دهد و با عمل لوئیز ورود و عزیمت خود را انجام می دهد.

گنگ بودن رابطه عاشقانه

پیوند مشترک دیگر بین فیلم های فانتزی جادویی Exorcist و ابهام ، احساس ابهام است که در همه آنها اتفاق می افتد. آیا دوروتی واقعاً به یک سرزمین جادویی بنام اوز توسط گردباد سوت زد و یا این همه یک خواب کاملاً دقیق بود همانطور که فیلم نشان می دهد با بیدار شدن دوروتی در رختخواب احاطه شده توسط تمام شخصیتهای رنگارنگ او در اوز در زمینی ، دنیوی ، سیاه و سفید خود ملاقات کرده است. و فرم سفید؟ آیا واقعاً مری پوپینز ، برت ، جین و مایکل در نقاشی با سنگ فرش گچ انداختند و ماجراجویی شگفت انگیزی در زمین کارتونی داشتند یا اینکه ذهن همه آنها در ذهنشان بود همانطور که گفته شد وقتی مری پوپینز بعداً در آن شب بچه ها را انکار کرد که همیشه اتفاق افتاده است؟ آیا واقعاً لوسی ، ادموند ، پیتر و سوزان از طریق یک کمد لباس قدیمی وارد سرزمین جادویی نارنیا شدند یا آنها هم فقط تصور آن را کردند؟ حتی ادموند هنگامی که اولین بار در موردش صحبت کرد ، لوسی را به دروغ گفتن درباره نارنیا متهم می کند. به نظر می رسد تمام این فیلم ها بسته به سیستم اعتقادی بیننده ، هر دو تفسیر قابل قبول است. اگر فردی خیالی باشد که دوست داشته باشد باور کند که اتفاقات غیرممکن می تواند رخ دهد ، ممکن است بپذیرند که دوروتی واقعاً از سرزمینی به نام اوز دیدن کرده است ، که مری پاپینز ، برت ، جین و مایکل در واقع به نقاشی سنگ فرش گچ انداختند یا لوسی ، ادموند ، پیتر و سوزان واقعاً از طریق پشت کمد وارد نارنگی شدند. با این حال ، اگر فردی واقع بین باشد ، ممکن است به همان اندازه بپذیریم که دوروتی توسط صفحه پنجره در حال ضمیر ناخودآگاه خنجر خورده و متعاقباً کل ماجراجویی در اوز را می بیند ، یا اینکه ماجراهای موجود در طراحی گچ صرفاً یک خیال بود نه یک واقعیت و آن. ماجراهای در نارنیا نیز اثری از تخیل کودکان یا “آرزوی تحقق” فرویدی بود که برای فرار از حوصله واقعیت گرفتار شد. و همینطور با The Exorcist است. آیا واقعاً ریگان دارای یک دیو است یا دلیل منطقی و منطقی برای تحول ظاهری او وجود دارد؟ ممکن است یک خیال پرداز معتقد باشد که ریگان دارای یک دیو واقعی است که از منطق و عقل سرپیچی می کند تا زمانی که از خودگذشتگی یک جانباز خدا یا یک رئالیست خارج شود و بر آن غلبه کند ، ممکن است باور کند که ریگان از برخی از اختلالات روانی شدید رنج می برد که فقط می تواند باشد. با عمل انضباطی یک چهره پدری که در زندگی ریگان گم شده است ، درمان می شود. هر خوانش کاملاً قابل استفاده است و این سطح از ابهام است که به هر یک از این داستان ها عمق اضافه خود را می بخشد.

بیشتر بخوانید:  تاثیر عزت نفس بر روابطه عاشقانه

 

شکل پدر در این گونه فیلم ها

اعدام گرای نام آور ، پدر لنکستر مورین ، جادوگر ناشناس اوز و اصلان را منعکس می کند – شیر ناشناس The Lion، Witch and The Wardrobe که او نیز قهرمان داستان ، پدر دیمین کاراس را هدایت می کند تا به سمت هدف خود در نبرد با دیو ریگان برود. ” وی برای اولین بار در بخش آغازین فیلم در حفاری باستان شناسی در شمال عراق معرفی شده است. در این بخش است که تاریخی که بین پدر مِرین و نیروی تاریک و قدرتمند برقرار می شود ، هنگامی که مِرین با نامتش روبرو می شود ، همانطور که توسط یک مجسمه شیطانی در میان ویرانه های باستانی بابل توصیف می شود. پدر مرین تا آخرین قسمت فیلم وقتی احضار می شود که اعدام شیطان را از رگان انجام دهد ، دیده نمی شود.

همانند جادوگر به اصطلاح اوز و اصلان ، مورین مردی با ایستادگی عالی ، تقریباً اساطیری است که در بین همسالانش بسیار مورد احترام است و اولین کسی بود که به عنوان اعدامگر برگزیده شد. مردی که سالها به خوبی پیشرفت کرده است ، جستجوی او در مورد حقیقت خستگی ناپذیر است ، همانطور که از حفاری باستان شناسی در عراق دیدیم ، علی رغم یک وضعیت ظاهری قلبی که مجبور است دارو را مصرف کند. مورین در برخورد با طبیعت شر و با تجربه است ، همانطور که در هنگام مشاوره با پدر کراس در برخورد با دیو نشان داده شده است – “هشدار برای جلوگیری از گفتگو با دیو به خصوص مهم است.” ممکن است بپرسیم چه چیزی مرتبط است اما هر چیزی فراتر از آن خطرناک است. او دروغگو است دیو دروغگو است. او دروغ می گوید تا ما را گیج کند. اما او همچنین دروغ ها را با حقیقت مخلوط می کند تا به ما حمله کند. دیمین ، حمله روانی است. و قدرتمند بنابراین گوش نکنید. یادت باشد. گوش نکن.’ هنگامی که با زبان شیطانی و منزجر کننده دیو روبرو شدید و عبارات واکنشی را دریافت کرد ، پاسخ مورین یک دستور محکم است ، “ساکت باشید”. در حالی که شیاطین همچنان تلاش می کند تا کاهنان را با زبان زشت خود منحرف کند (به معنای واقعی کلمه در یک نقطه که مدت طولانی آن است ، زبان سیاه به طرز ناخوشایندی نشان می دهد) ، مارین با نهایت حرفه ای به اعدام خود ادامه می دهد. جایی که پدر کاراس آسیب پذیری خود را در هنگام شکنجه دیو نشان می دهد که با مخفی کردن پشت یک تختخواب خوابیده و یا واکنش عاطفی نسبت به طعنه های دیو نشان می دهد ، مارتین در عزم جدی خود قاطع است. کاملاً مشخص است که وی قبلاً در اینجا بوده است و او دقیقاً می داند که چگونه با چنین پدیده هایی مقابله کند. در واقع وقتی برای اولین بار برای انجام مظلومیت از طریق تلگرام فراخوانده شد ، مارین حتی مجبور نیست تلگرام را باز کند تا بداند چه چیزی می آید. با این حال ، در حالی که او در برخورد با دیو مستحکم است ، هنگام تعامل با کریس مک نیل و یا کاراس بی تجربه به عنوان پدر ممکن است پدر یا دختر خود یا فرزندش باشد ، طرف مقابل را نشان می دهد.

در حین قتل عام ، مورین ویژگیهای تقریبا جادویی را در نبرد با دیو نشان می دهد. ابزار جادویی وی به جای یک گرز یا جادوگر ، وسایل جادویی وی بطری آب مقدس وی و کپی وی از مراسم رومی (متن استاندارد متنی است که برای اعدام های کاتولیک استفاده می شود) است. به نظر می رسد که آب مقدس بیش از یک اثر روانشناختی روی دیو داشته باشد که با خشونت در برابر آب واکنش نشان می دهد زیرا در یک مقطع آب پوست جادویی پوست ریگان را نیز از تماس خارج می کند و باعث می شود که یک دهانشویه خونین و خون آلود وجود داشته باشد و نشان می دهد قدرت خوب چیزی بیش از یک مسابقه است. برای قدرت شر.

پدر مارین نیز مانند اصلان شیر ، در نبرد با شر جان خود را از دست می دهد همانطور که سرانجام قلب ضعیف خود را تسلیم می کند. و صعود شاید به بعد معنوی دیگری با نام مستعار بهشت.

جهان های موازی در روابطه عاطفی

در Wizard of Oz ، Mary Poppins و The Lion ، Witch و The Wardrobe با جهان های متناوب یا موازی آشنا می شویم. دوروتی خودش را در سرزمین اوز پیدا می کند ، مری پوپینز برت ، جین و مایکل را به نقاشی روسازی گچ می برد ، بچه ها نارنیا را در پشت کمد کشف می کنند و در Exorcist ما نیز با آنچه که می توان به عنوان واقعیت های جایگزین تفسیر کرد ، آشنا می شویم. همه درون این واقعیت قابل تشخیص قرار گرفته اند.

توالی افتتاحیه در عراق تقریباً مانند بازگشت به موقع است. زمان دانش باستانی که شهر بابل مشهور شده توسط کتاب مکاشفه های انجیل که از بابل بزرگ به عنوان مادر روسپی ها و کراهت های زمین یاد می کند ، شیطنت شده است. حفاری های باستان شناسی با گذشته سروکار دارند. این حس وجود دارد که ما در گذشته هستیم. گذشته ای از اساطیر ، خدایان و شیاطین. در اینجاست که پدر مورین به شکل یک مجسمه شیطانی به ظاهر با نیروهای به ظاهر تاریک روبرو می شود. در حالی که ملت هنوز در اعصار تاریک یا سرزمینی که با گذر زمان فراموش می شود ، هوای جادوگری وجود دارد. فناوری کمی وجود دارد. یک پیرزن از طریق خیابان های باستانی با اسب و سبد حمل می شود. ضرب و شتم های فلزی با دستی و ضرب و شتم ضرب و شتم. توقف زمان نیز با صحنه ای منعکس می شود که یک آونگ ساعت به طور ناگهانی متوقف می شود. نبرد بین خیر و شر داستانی بی انتهاست که بعداً بازتاب می یابد وقتی که پدر کاراس می گوید آنها باید یک ماشین زمان پیدا کنند تا او را به قرن شانزدهم برگردانند وقتی کریس مک نیل از او می پرسد که چگونه می تواند به دنبال یک اعدام بیفتد.

بیشتر بخوانید:   وضوح خواسته

 

در ابتدای فیلم ، به معنای واقعی کلمه با دیدن کریس مک نیل ، مجموعه جدیدترین فیلمش با نام Crash Course که در دانشگاه جرج تاون قرار دارد ، با جهان موازی آشنا می شویم. این فیلم چراغ ها ، به طرز شگفت انگیزی روشن ، بزرگ و دور یادآور آفتاب فروزان عراق است. در اینجا ، در این جهان موازی ، کریس تحولات بعدی دختر خود را پیش بینی می کند ، زیرا او خود را دگرگون می کند و به شخصیتی کاملاً متفاوت تبدیل می شود که در صورت تمایل شخصیتی کاملاً متفاوت را در دست می گیرد.

ما همچنین از طریق رویای دزدانه دیمین کاراس با یک جهان موازی آشنا می شویم. در این رؤیای پراکنده ، پراکنده ، ساکت برای تنفس دلپذیر کراس ، ما مادرش (اکنون مرده) را می بینیم که هنگام فراخواندن پسرش ، از مترو به یک خیابان پر مشغله نیویورک برخاست. کاراس دیده می شود که به طرز وحشیانه ای از او تکان می خورد ، اما به نظر نمی رسد او را به عقب برگرداند و به طرف مترو و به احتمال زیاد جهنم پایین بیاید. برش های سریع تصاویر سگ های سیاه پوست و بدلکاری و یک مدالیون سنت جوزف در حال سقوط و درج تقریباً شکلی از چهره شیطانی که نشانگر ماهیت عذاب آور و جهنمی این جهان موازی است.

در طول تصرف رگان اتاق خواب یکبار عادی او که به ظاهر یک جهان موازی به خودی خود است. این دوربین به طرز فجیعی روی درب اتاق خواب ریگان تمرکز می کند ، گویی که نشان می دهد آنچه در آن نهفته است دنیوی دیگری است. در هر جای دیگر واقعیت خانه از منطق و قوانین فیزیک پیروی می کند اما وقتی از در اتاق خواب ریگان قدم بگذارید فوراً به دنیای دیگری منتقل می شوید. منطق و دلیل در این اتاق صدق نمی کند. بارزترین ناهنجاری اختلاف دما است. در اینجا درجه حرارت از شرایط زیر صفر است در حالی که در جای دیگر خانه طبیعی است. در اینجا اتفاقات عجیب و تاریک رخ می دهد که در هیچ کجای دیگر خانه اتفاق نمی افتد. اشیاء بی جان به خواست خود حرکت می کنند و پرواز می کنند و افراد کشته شده مانند مادر پدر کاراس و دوست خانوادگی قاتل شده Burke Dennings دیده می شوند یا شنیده می شوند.

یک خیابان جورج تاون به مکانی جادویی پر از ارواح و ارواح در قالب بچه های فریب دهنده یا معلولین و یک موتورسوار و فرشتگان در قالب یک راهبه ها که با لباس های سفید پوشانده می شوند در حال تبدیل شدن به باد است در حالی که رقص در هوا می ماند. این همه ظاهر جادویی حتی بیشتر با صدای جادوگرهای توبولار جادویی مایک اولدفیلد ایجاد می کند که به امضای فیلم تبدیل شده است. اگرچه این رمان در ابتدا بهار بهار تنظیم شده بود ، اما کارگردان ویلیام فریدکین آن را به پاییز تغییر داد. زمان هالووین ، جادوی تاریک ، جادوگران و اتفاقات شبح وار. شبها کوتاه می شوند و تاریکی به طرز موذیانه ای خزنده است. این دوره زمانی این احساس را به ما می دهد که در آن زمان چیزی جادویی در هوا در جرج تاون وجود دارد. چیزی تاریک و پیشگویی که در آن قرار است وارد آن شویم. قدم های شوم در کنار خانه ، جایی که Burke Dennings و پدر Karras با مرگ خود ملاقات می کنند ، یادآور داستان های جادویی کودکان است که شامل شخصیت های صعود یا صعود از واقعیت به دنیای جادویی مانند جک و The Beanstalk یا Enid Blyton’s The Enchanted Wood هستند.

به نظر می رسد صحنه های نیویورک با دیدار پدر کاراس در دیدار مادرش ، شهر را به یک آشپزخانه تحت اللفظی Hell تبدیل کرده است. کودکان شیطان مانند در حال پریدن و فریاد زدن در خیابان های کثیف و خندان دیده می شوند. ایستگاه های مترو به طرز وحشتناکی سر و صدا می کنند ، رعد و برق و رعد و برق در جایی که یک شخص شیطان شبیه دیوانه برای کمک به التماس است. آپارتمان تاریک و پراکنده مادر کاراس دنیای واضح تنهایی ، درد و بدبختی را برمی انگیزد. بیمارستان روانی که بعداً به آنجا اعزام می شود ، استریل و استریل است و از هرگونه نشانه عشق و مراقبت برخوردار است و تنها در خانواده های متبحر ، بیماران روانی مانند شیطانی و شرکت کنندگان سخت و سکون ساکن است.

به همین ترتیب ، بیمارستانهایی که Regan توسط پزشکان معاینه می شود و روانپزشکان ظاهری جهنمی از خود به خود می گیرند. مانند بیمارستان روانی ، آنها استریل و استریل هستند. دستگاه های مورد استفاده برای بررسی Regan سرد و بی جان هستند و در حین عمل از نظر ناشناخته ای تقریباً بسیار شکنجه کننده هستند. دستگاههای جراحی ظاهر جراحی های شکنجه را با جراح مشابه شکنجه گر در حالی که بینندگان از جمله مادر و پزشکان مختلف مشاهده می کنند. یک روش مخصوصاً ناراحت کننده ، تقریباً نشان می دهد که Regan صرفاً نمونه دیگری از تسمه نقاله زندگی است که باید از آن استفاده شود و با تابش نور علم و عقل مورد بررسی قرار گیرد.

تکرار موفقیت در قانون جذب

در Wizard Of Oz Dorothy می آموزد که راه خانه فقط یک کلیک از دمپایی یاقوت او است. در کتاب زندگی این یک شگفت انگیز از فرانک کاپرا ، گلبرگهای زوزو هنگامی که نشان از بازگشت جورج بیلی از کابوس خود برای عدم وجود به عادی بودن او که قبلاً سعی کرده بود از طریق خودکشی فرار کند ، معنای جدید داده می شود. و در The Exorcist نقوش تکراری که معنای جدیدی به خود می گیرد مدال نقره ای سنت جوزف است. در رمان گنجانده نشده است که وی توسط کارگردان ویلیام فریدکین به عنوان “یک افسانه سینمایی جادویی” درج شده است. این مدال که در اصل توسط پدر مورین در عراق یافت شده است این مدال است که در خواب پدر کاراس نیز دیده می شود ، بعداً توسط گردن توسط رگان از گردن کراس پاره شده و در آخر توسط کریس مک نیل در پایان به پدر دایر تحویل داده می شود. هیچوقت توضیحی درمورد اینکه چگونه مدال از مریین به کراس منتقل شده یا چرا کراس آن را در یک رویا می بیند ، اما فریدکین چنین توضیح می دهد: “این ایده برای من پیش آمد که ما درک محدودی از زمان و مکان داریم که شاید این نباشد. در واقع ، ممکن است همانطور که ساخته ایم ، سازماندهی نشود. بنابراین من با داشتن تصویری که پدر مرین مشاهده کرده است در رویای پدر کاراس با این ایده بازی کردم. در جایی که در آغاز فیلم ، این نماد مسیحی کاملاً توضیح ناپذیر با چیزی تاریک و شوم در عراق در ارتباط است ، تا زمانی که به پایان برسیم ، معنای کاملاً جدیدی به خود گرفته است. هنگامی که کریس مک نیل مدال را به پدر دایر (دوست کاراس) واگذار می کند ، اکنون نشان دهنده امید و قولی است که درگذشت کاراس و مورین بیهوده نبود. این نمادی است که آنها به خاطر آنچه که معتقد به سمبل معنای نهایی فیلم بودند ، مردند که این امر آن است که خوب بر شر غالب است.

 

جادوگران شرور روابطه عاشقانه

جادوگران شرور روابطه عاشقانه

جادوگران شرور روابطه عاشقانه

روابطه عاشقانه خیلی ساده بدست می آید. جنجال شیطانی شرور در جادوگر اوز جادوگر جاهل غربی بود که از ترساندن ساکنان اوز لذت می برد ، در حالی که در فیلم The Lion، Witch And Wardrobe the Witch Witch با تبدیل کردن قربانیان خود به سنگ ، لذت کریسمس را داشت. اگر پدر کریسمس همه را تبعید کرد ، در حالی که نارنیا را در یک وضعیت مداوم در زمستان نگه داشت. در The Exorcist ، ریگان دارای شیطان تقریباً شبیه جادوگر نمی شود ، نه تنها از لحاظ بصری (ظاهری شبیه به سبز شبیه به جادوگر جادوگر غرب) بلکه بطور طبیعی ، صدای کج و صداهای او مانند جادوگر – ترکیبی عجیب و غریب از نر است. و صدای زن ارائه شده توسط بازیگر زن مرسدس مک کامبریج در مورد رژیم غذایی تخم مرغ ، سیگار و ویسکی خام.

مانند جادوگر Wicked یا Witch Witch ، دیو ریگان نیز قدرت های طبیعی و همچنین طبیعی فوق العاده ای را نشان داده است که از توانایی وی برای جابجایی اشیاء بی جان با ذهن و تجاوز جسمی به مادر ، پزشکان ، روانپزشکان و همچنین ارتکاب قتل (Burke Dennings) نشان داده شده است. . اگرچه ظاهر رگان ظاهری دوازده ساله دارد ، اما ثابت می کند که او با پدر مروین و پدر کاراس یک حریف قدرتمند است. در ابتدا به نظر می رسد که وی در دیدارهای اولیه با صدای دلخراش با کراس لذت می برد. در ابتدا مودب و تقریباً احترام آمیز (او از او می خواهد که این بندها را با مهربانی از بین ببرد) به نظر می رسد او با کراس نمایش telekinesis خود را با جابجایی یک کشوک کننده در خواب با ذهن خود و گفتگو با او به زبان فرانسه و لاتین بازی می کند اما بعداً از تضعیف کراس استفاده می کند. ایمان نسبت به او ظاهر مادرش را می پرسید و پرسید ‘چرا این کار را با من می کنی ، دیمی. چرا؟’ در طول غارت.

شیاطین ریگان به وضوح قدرت قتل پدران مرین و کاراس را دارد ، اما او هرگز چنین نمی کند. در یک لحظه رگان به پشت کراس حمله می کند اما فقط با نیروی کافی می تواند او را منحرف کند تا اینکه او را آزار دهد. به نظر می رسد که او فقط از دیدن این پیاده های خدا لذت می برد تا ببیند که چقدر می تواند آنها را تحت فشار قرار دهد. در حقیقت ، پدر مِرین دچار حمله قلبی مهلک می شود ، در حالی که کاراس به ظاهر با شر شر غلبه می کند ، زیرا او انتقام انتقام از ریگان را برای مرگ مورین می زند و شروع به ضرب و شتم جسمی می کند.

پسر کوچک گمشده

جادوگر اوز داستان دوروتی است. داستانی در مورد دختری که آرزو می کند “در جایی که مشکلی پیش نمی آید” ، جایی در رنگین کمان فقط برای کشف اینکه اگر او همیشه به دنبال خواست قلبش می رود ، دوباره به دنبال حیاط خانه خود نگردد. داستان شیرها ، جادوگران و کمد لباس لوسی است. جوانترین چهار ساله که هرگز جدی گرفته نمی شود ، در پایان او ملکه می شود و در سراسر نارنیا مورد احترام و احترام قرار می گیرد. The Exorcist داستان پدر دامین کاراس است. کاهن Jesuit که ایمان خود را از دست داده است نه تنها با شیاطین Regan بلکه با شخص خود روبرو می شود ، زیرا او بالاتر می رود و بر شر و شبهات خود غلبه می کند و با قربانی کردن زندگی خود به منظور نجات Regan غلبه می کند.

کاراس مردی عذاب آور و مضطرب است که در دنیای مدرن عاری از خدا و در جستجوی معنا گم شده است. به نظر می رسد که عذاب و غم و اندوه مانند ابر از او پیروی می کنند. شدید و دلسوز ، همه را به رنگ سیاه در آغوش کشید و گناهکار درگذشت مادرش ، کاراس در یک صلیب جاده واقعی در زندگی خود قرار دارد. در طول فیلم ، کاراس دیده می شود که دائماً “در حال افزایش” است ، گویی که سرنوشت بعدی خود را پیش بینی می کند. او مجموعه ای از پله های مترو را بالا می برد ، در اولین ملاقاتش با کریس مک نیل ، یک تپه بالا می رود ، وی در بازدید از Regan از پله های مک نیل بالا می رود.

یک مرد منطقی و دارای تحصیلات عالی و روانپزشک ، کراس از منطق و دلیل بر خرافات حمایت می کند. هنگامی که با Regan روبرو شد ، وی تصمیم دارد به جای توسل به اعدام ، توضیحی منطقی و منطقی پیدا کند. تا زمانی که او شاهد فریاد کمک نباشد که از درون معده رگان نوشته شده است ، آیا در نهایت به نظر می رسد که او احتمال پدیده های دنیوی و غیر جهانی را نیز پذیرفته است. اعدامی که کاراس در آن نقش دستیار مریین را ایفا می کند ، در حالی که ریگان طغیان می کند و گناه می کند ، به نبرد ذهن تبدیل می شود. این شیاطین است که در ابتدا قوی تر به نظر می رسد زیرا کراس قادر به جلوگیری از واکنش عاطفی خود نسبت به طعنه های دیو نیست. تا زمان مرگ مارین ، کراس با بزرگترین چالش روبرو نیست. عصبانیت درگذشت مرین ، به نظر می رسد که کاراس با انتقام از ریگان با کشیدن او به زمین و ضرب و شتم جسمی ، از روح خود انتقاد کرد. در این لحظه او کاملاً و کاملاً غلبه بر شر و تسخیر خود دارد. تنها با یک عمل ناخواسته می تواند کنترل خود و حواس خود را بدست آورد که در آن نقطه خود را از پنجره و به مرگ خودش می اندازد تا خود را از قتل Regan باز دارد.

به این معنا که Exorcist در مورد پدر کاراس است ، در حال نبرد با Regan و شیاطین خود است ، نبردی که Karras در نهایت با “برخاستن” بالاتر از شر به جای پیروزی بر آن و قربانی کردن زندگی خودش برای نجات Regan پیروز می شود. کراس معنای واقعی را در زندگی خود یافته است که در آن قبل از هیچ یک از آنها نبود. معنای زندگی خیلی بزرگتر از این نیست و بحث برانگیز نیست ، همانطور که اتفاق می افتد ، داستان مسیحیت و عیسی مسیح جان خود را فدا می کند تا انسان را از گناهان خود نجات دهد. مردی که در کمترین حالت زندگی خود قرار دارد و سرانجام بالای شیاطین در داخل و خارج قیام می کند و با فداکاری خویش ، شر را فتح می کند. از این معنا ، فیلم به یک تمثیل نهایی یا افسانه مدرن در مورد خیر در مقابل شر تبدیل می شود. دقیقاً مانند بازگشت دوروتی از اوز ، جین و روابط جدید او با بازگشت مایکل با پدر و بازگشت فرزندان از نارنیا به دنیای واقعی ، دیده می شود که ریگان با تنها چند زخم به حالت عادی بازمی گردد و به عنوان یادآوری “ماجراهای” او به عنوان مک نیل است. وسایل خود را بسته بندی کنید و به سرعت از خیابان Prospect عقب نشینی کنید و به حالت عادی برگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *