صندلی اداری در سال 2020

امروزه صندلی‌ها به جزئی جدایی ناپذیر از سیستم اداری تبدیل شده‌اند و این  مسئله موجب بوجود آمدن محصولات بسیار متنوّع و متفاوتی در این زمینه گردیده است. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با صندلی اداری و ویژگی‌های بارز آن به شما عزیزان ارائه نماییم و شما را بیشتر با کاربردهای اصلی این نوع صندلی آشنا سازیم.

صندلی اداری چیست؟

امروزه صندلی‌ها در انواع و مدل‌های مختلفی وجود دارند و این مسئله موجب بوجود آمدن تفاوت‌ها و نقطه نظرات متفاوتی در مورد کاربردها و ویژگی‌های بارز این صندلی‌ها شده است. صندلی اداری نوع خاصی از صندلی‌های مدیریتی محسوب می‌شود که از نظر کیفیّت کمی بهتر از سایر صندلی‌های مدیریتی می‌باشد و معمولاً برای استفاده‌ی مدیران میان رده و یا کارمندان بلند پایه طرّاحی و ساخته شده است. همان‌گونه که از نام این صندلی‌ مشخّص است، صندلی اداری باید تفاوت‌هایی را با سایر صندلی‌های یک اداره داشته باشد تا بتواند راحتی و دسترسی بیشتری را برای مدیران و کارمندان بلند پایه‌ی یک شرکت فراهم نماید. صندلی اداری شرکت گلدسیت با ارگونومی 2019 معمولاً از یک پوشش چرمی باکیفیّت و مناسب برخوردار است و بازوه‌های آن از طرّاحی بهتری برخوردار هستند و امکان ایجاد تغییرات جزئی در آن‌ها وجود دارد. با این حال، این صندلی‌ها در مقایسه با صندلی‌های ریاست تفاوت‌هایی را دارا می‌باشند و نسبت به این نوع صندلی‌ها معمولاً از امکانات کم‌تری نیز برخوردار هستند و این مسئله نشان دهنده‌ی جایگاه و کاربردهای بخصوص صندلی مدیریتی در ادارات و شرکت‌های مختلف است.

 

صندلی مدیریتی راحتی و تسلّط بیشتری را نسبت به صندلی‌های اداری معمولی فراهم می‌کند

 

ویژگی‌های بارز صندلی اداری:

راحتی بیشتر صندلی مدیریتی در مقایسه با صندلی‌های خوب اداری:

صندلی مدیریتی در مقایسه با صندلی‌های مخصوص کارمندان یک اداره معمولاً راحتی بیشتری را فراهم می‌کند و این ویژگی جزو تفاوت‌های بنیادی این صندلی با صندلی‌های معمولی می‌باشد. ارگونومی مناسب این صندلی‌ها امکان استفاده‌ی طولانی مدّت از آن‌ها را فراهم می‌نماید و این ویژگی با نیاز‌های مدیران یک شرکت تناسب دارد زیرا این مدیران بیشتر از سایر مواقع باید در پشت میز کاری خود حضور داشته باشند تا بتوانند نیاز‌های شرکت را مدیریت و بررسی نمایند و راحت بودن صندلی اداری امکان انجام صحیح وظایف آن‌ها را فراهم می‌کند.

 

 

 

صندلی مدیریتی معمولاً از قابلیت‌هایی همچون، تنظیم ارتفاع، تنظیم پشتی و تنظیم بازو‌ها برخوردار است:

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، صندلی اداری معمولاً راحتی بیشتری را نسبت به صندلی‌های معمولی فراهم می‌کند و از آنجایی که انسان‌ها از نظر پارامتر‌هایی همچون: قد، وزن و ابعاد بدن با یکدیگر متفاوت هستند، وجود ویژگی‌هایی همچون: تنظیم ارتفاع، تنظیم پشتی و تنظیم بازو‌ها می‌تواند راحتی بهتری را برای مدیران ایجاد ایجاد نماید و امکان استفاده طولانی مدّت از صندلی مدیریتی را فراهم کند. صندلی‌های مدیریتی با بهره‌مندی از چنین ویژگی‌هایی توانسته‌اند تا جایگاه مناسبی را در ادارات کسب نمایند و به یکی از پرکاربرد‌ترین صندلی‌های اداری تبدیل شوند.

 

این صندلی‌های از کیفیّت و طرّاحی بهتری برخوردارهستند

 

صندلی مدیریتی از نظر طرّاحی و زیبایی تفاوت‌هایی را با صندلی‌های خوب اداری معمولی دارد:

صندلی‌های خوب اداری معمولاً از یک طرّاحی ساده برخوردار هستند و اصطلاحاً با زرق و برق کم‌تری ساخته شده‌اند ولی این مورد در رابطه با صندلی مدیریتی صادق نیست و این صندلی‌ها معمولاً از طرّاحی چشم‌نواز‌تری بهره می‌برند و می‌توانند در نگاه اوّل توجّه شما را به خود جلب کنند. استفاده از این صندلی‌ها علاوه بر زیبایی و راحتی، تسلّط بیشتری را نیز برای مدیران به همراه دارد و این صندلی‌ها معمولاً به صورت چرخ‌دار و متحرّک طرّاحی می‌شوند و این ویژگی موجب برتری صندلی اداری نسبت به سایر صندلی‌های مدیریتی شده است و این نوع صندلی‌ها را به بهترین گزینه برای استفاده‌های طولانی مدّت در پست‌های مدیریتی تبدیل کرده است.

 

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

منابع:

www.ewiworks.com

www.mcgill.ca

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *