نکاتی که برای داشتن زندگی عاشقانه باید مدنظر قرار دهید

احتمالا شما هم در اطراف خود زوج هایی را می شناسید که هنوز بعد از گذشت سال ها زندگی مشترک، خوش و خرم در زیر یک سقف زندگی می کنند. این دسته از زوج ها ترفندهایی را برای عاشقانه نگه داشتن زندگی دارند که زوج های جوان از آن ها بی اطلاع هستند. اگر شما هم جزء کسانی هستید که می خواهید رمز و راز داشتن زندگی عاشقانه را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

 

رازهای زندگی عاشقانه

رازهای زندگی عاشقانه

رازهای زندگی عاشقانه

هر زوجی به امید داشتن زندگی عاشقانه ازدواج می کنند و زندگی مشترک خود را آغاز می کنند اما گاهی در میانه های مسیری که در پیش دارند، به دلایل مختلفی که شاید بتوان آن را بی تجربگی نامید با مشکلاتی مواجه می شوند. اما راز و رمز زندگی عاشقانه در چیست؟

 1. سازش از اصلی ترین اصول روابط زناشویی است؛ برای مثال هنگامی که دو نظر متفاوت دارید ولی می دانید نظر همسرتان مفیدتر است به راحتی آن را بپذیرید و این امر را نشانه ضعف خود ندانید. این را در نظر بگیرید که هر یک از شما در شرایط خانوادگی متفاوتی بزرگ شده اید و اختلاف سلیقه امری طبیعی می باشد ولی باید گذشت در زندگی مشترک را همیشه تمرین کنید.

 

 1. در یخچال و یا کابینت خوراکی های مورد علاقه همسرتان را هم قرار دهید.
 2. در همین لحظه از زندگیتان لذت ببرید و به گذشته ای تمام شده و آینده ای که هنوز از راه نرسیده، فکر نکنید.
 3. هر روز از واژه “دوستت دارم” برای همسرتان استفاده کنید؛ او را در آغوش بگیرید تا محبت شما را در رفتارتان هم ببیند.
 4. در زندگی برای علایق و خواسته های خودتان هم وقت بگذارید و در مسیر پیشرفتتان تلاش کنید.
 5. در بحث هایی که بین شما و همسرتان پیش می آید، هیچگاه حالت تهاجمی نداشته باشید و همواره با مهربانی و کلام عاشقانه آن ها را رفع کنید.
 6. سفر رفتن یکی دیگر از راه های زیاد شدن عشق و محبت است؛ توصیه می کنیم هر چند ماه یک بار کوله بار سفر ببندید و به همراه همسرتان سفری دونفره را تجربه کنید. تور لحظه آخری کیش می تواند انتخابی مناسب برای این منظور باشد.
 7. خرید هدیه و سورپرایز کردن همیشه برای همه جذاب است؛ اگر این اقدام از سوی همسر آدم صورت بگیرد قطعا دوچندان لذتبخش می شود. زمانی که همسرتان برای شما هدیه ای خریداری می کند، سعی کنید با خوشحالی از او قدردانی کنید.

 

 1. به مناسبت اتفاقات خوبِ زندگیتان جشن بگیرید؛ لازم نیست درگیر تجملات شوید جشن دونفره لذت بخش تر است.
 2. کارهایی از قبیل ورزش در خانه، آشپزی، کیک پزی و یا رسیدگی به گیاهان را به صورت مشترک انجام دهید تا پیوند میانتان محکم تر شود.
 3. احساسات خود را به زبان بیاورید؛ همسرتان از ذهن و چیزی که در خاطرتان می گذرد اطلاع ندارد پس شما باید بیان کنید که مثلا ناراحت هستید یا نیاز دارید مدتی تنها باشید.
 4. تا حد امکان همسرتان را مورد قضاوت قرار ندهید و از گفتن انتقادهای منفی خودداری کنید.
 5. اعتماد مبحثی اساسی است که باید بین زوجین وجود داشته باشد. سعی کنید به همسرتان اعتماد داشته باشید و اعتماد او را جلب کنید تا زندگی خوبی را تجربه کنید.
 6. اگر فرزند دارید، لازم است که اوقاتی را به خود و همسرتان اختصاص دهید برای مثال گاهی به صورت دونفره بیرون رفته و یا برای صرف غذا به رستوران بروید (بدون حضور بچه ها).
 7. در خرج و مخارجتان مدیریت داشته باشید و بی دلیل پول و حتی وقتتان را خرج نکنید.

امیدواریم با در نظر داشتن موارد فوق، زندگیتان روز به روز عاشقانه تر باشد و از بودن در کنار یکدیگر لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *